Ostatné


 

DUŠAN POLAKOVIČ: METAMORFÓRY

Akademický maliar Dušan Polakovič – vynikajúci maliar, grafik a karikaturista – nás opäť príjemne prekvapil a potešil veľmi kvalitnou a sviežou výstavou, ktorej ťažiskom je jeho maliarska tvorba z posledného obdobia, nechýbajú však ani vynikajúce diela z jeho bohatej grafickej tvorby. Výstava sa koná pri príležitosti životného jubilea majstra v atraktívnom priestore galérie „Michalský dvor“ na Michalskej ulici v Bratislave.

Už dlho pred zahájením výstavy sa priestor galérie zaplnil množstvom milovníkov umenia: kolegov-výtvarníkov, priateľov, priaznivcov a zberateľov umenia. Medzi prítomnými nechýbalo veľa významných osobností z oblasti umenia a kultúry. Kurátorom výstavy bol Ľudo Petránsky ml., ktorý v úvodnom slove k výstave predniesol zasvätený výklad o autorovi a jeho tvorbe. Potom sa prítomným s jemu vlastným vtipom prihovoril aj samotný majster Dušan Polakovič. Nasledovala prehliadka výstavy, ktorá bola skutočným pôžitkom pre zmysly i intelekt, obligátne pohostenie a veľa príjemných rozhovorov.

Všetkým milovníkom umenia vrele doporučujeme, aby si jedinečnú príležitosť vidieť naživo diela tohto špičkového slovenského umelca nenechali ujsť. Výstavené diela sú predajné – doporučujeme všetkým zberateľom umenia ako aj investorom, ktorí chcú zhodnotiť svoj majetok investíciou do kúpy vysokokvalitného umeleckého diela.

Výstava potrvá do 28. októbra 2012

Atmosféru vernisáže a náhľad na niektoré z vystavených diel Dušana Polakoviča vám priblížime v nasledujúcej fotodokumentácii:

(Pre zobrazenie na celú obrazovku v režime “Prezentácia” kliknite pod obrázkom na takéto tlačítko )