Video


V tejto rubrike vám predstavíme ukážky z tvorby kreslených a animovaných filmov z oblasti kresleného humoru a satiry. Taktiež vám prinesieme dokumenty zo zaujímavých karikaturistických podujatí.


FRANCISCO PUNAL: PHOTO CLICK

Známy novinár a fotograf Francisco Punal Suarez (Španielsko) predstavuje výstavu svojich vtipných fotografií s názvom “Photo Click” v Dome humoru a satiry v Gabrove v Bulharsku.


PORTOCARTOON 2015

Slávna karikaturistická súťaž PortoCartoon World Festival, ktorá sa koná v meste Porto v Portugalsku je vždy veľkou udalosťou a veľmi inšpiratívnym zážitkom. Sme veľmi radi, že Vám môžeme predstaviť video z ostatného ročníka festivalu, ktoré vytvoril náš priateľ, renomovaný novinár a fotograf Francisco Lázaro Puñal Suárez zo Španielska. Vychutnajte si atmosféru tohto jedinečného festivalu!


ĽUBOMÍR KOTRHA – VZNIK KRESLENÉHO VTIPU

Pre fanúšika kresleného humoru je vždy zaujímavé aspoň jedným okom nazrieť do tvorivej “kuchyne” karikaturistu – prinášame Vám krátky animovaný film znázorňujúci postupný zrod kresleného vtipu, ako ho vytvoril a zaznamenal populárny slovenský karikaturista Ľubomír Kotrha.


VLADIMÍR KAZANEVSKY – VÝSTAVA V PREŠOVE

Výstava vynikajúceho ukrajinského karikaturistu Vladimíra Kazanevského je aktuálne inštalovaná v klube Wave na Hlavnej ulici 121 v Prešove a bude trvať ešte do konca mesiaca júna.                                                                                                                         Určite si ju nenechajte ujsť!

Ako malú chuťovku pred návštevou výstavy vám ponúkame krátky videozáznam z vernisáže so zasvätenými príhovormi organizátora výstavy Petra Rázusa a Petra Lieskovského.                                                                                                                         . .


DARKO DRLJEVIĆ: “SUICIDE”

Renomovaný karikaturista Darko Drljević z Čiernej Hory vytvoril skvelú krátku animáciu nazvanú “Samovražda” s veľmi dômyselnou a prekvapivou pointou.


O-SEKOER: HUMORISTICKÉ FOTOGRAFIE

Belgický umelec Luc Descheemaeker známy pod pseudonymom O-SEKOER je nielen svetoznámym tvorcom karikatúr ale s veľkým úspechom sa venuje aj fotografii. Ani táto časť jeho tvorby samozrejme nemôže postrádať humor – presvedčte sa o tom v malej ukážke jeho humoristických fotografií, ktorú vám prinášame.


KÝCHANIE MOZGU 2013 PREŠOV, SLOVENSKO

Reportáž zo stretnutia odbornej poroty medzinárodnej karikaturistickej súťaže “Kýchanie mozgu / Brain Sneezing 2013” v Prešove, ktorú nakrútila a odvysielala TV Tisa z Užhorodu na Ukrajine (v slovenskom jazyku). Vo filme môžete na vlastné oči vidieť proces rozhodovania poroty ako i komentáre porotcov o vysokej úrovni tretieho ročníka tejto renomovanej karikaturistickej súťaže.


EURÓPSKY FESTIVAL HUMORU A SATIRY “KREMNICKÉ GAGY 2013” SLOVENSKO

Dokumentárny film z Európskeho festivalu humoru a satiry “Kremnické Gagy 2013”, ktorý vás zoznámi s prierezom festivalového diania a prinesie krátke ukážky vybraných festivalových programov. Časťou tohoto multižánrového festivalu v starobylom baníckom meste Kremnica bola aj výstava a živé predstavenie nominovaných karikaturistov z viacerých európskych krajín.


IVAILO TSVETKOV (BULHARSKO)

Film o známom karikaturistovi Ivailovi Tsvetkovovi z Bulharska, prezidentovi FECO – Bulharsko. Film obsahuje fotografie z Ivailovho života, prináša veľa jeho skvelých karikatúr a informácie o jeho živote a tvorivej práci.


SLAWOMIR LUCZYNSKI (POĽSKO)

Kreslený film založený na karikatúrach popredného poľského karikaturistu, držiteľa mnohých medzinárodných ocenení.


.

Domovská stránka

Komentáre sú uzavreté.