Ostatné


KARIKATÚRA A JAZZ 2012

V piatok 8.6.2012 sme v piešťanskom Dome umenia otvorili tretiu výstavu s témou (a zároveň názvom) Karikatúra a jazz. Výstava je sprievodnou akciou festivalu Doda Šošoku. Keď sme vlani otvárali druhý ročník, hovorili sme si, že by to mohla byť aj celkom pekná tradícia a už sa to tuším začína napĺňať.

Výstava v tomto roku je česko – slovenská, obsahuje 32 obrázkov od siedmich autorov – Štefan Baňas (Goles) (SR), Miroslav Barták (ČR), Jan Hrubý (ČR), Michal Kečkeš (SR), Vojtech Krumpolec (SR), Bobo Pernecký (SR) a Pavel Starý (ČR). Vlani po prvýkrát sa na výstave prezentovali aj portrétne karikatúry od poľského autora Danka Strzelczyka (a vlastne aj portrét J. Stivína od Olivera Solgu), v tomto ročníku vystavujú portréty dvaja autori – Štefan Baňas (Goles) a Michal Kečkeš. K výstave je vyhotovený aj dvojjazyčný katalóg (SK+EN) s krátkou prezentáciou jednotlivých autorov.

Predchádzajúce dva ročníky po skončení festivalu v Piešťanoch putovali potom ešte na ďalšie zaujímavé miesta, ako sú Slovenské liečebné kúpele Piešťany, mestské kultúrne stredisko v Senci, jazzový klub Blue note v Novom Meste nad Váhom, Úrad vlády SR v Bratislave, alebo v Poľsku Muzeum Ustronskie, Letnia Akademia Jazzu Wytwornia či Teatr Wielki w Lodži. Tretí ročník bude vystavený do 10.7.2012 v hlavnej sále Domu umenia v Piešťanoch, a potom uvidíme…

Bobo Pernecký

Fotografie z vernisáže:

Autori fotografií: Marianna Bogyová, Vojtech Hank

Ďalšie informácie o výstave:

Správa o výstave bola publikovaná aj v e-JazzLetteri International Jazz Pieštany:
.

a tiež (tak ako pri predchádzajúcich dvoch ročníkoch) aj na blogu Boba Perneckého: http://b-letter.blogspot.sk/p/karikatura-jazz-2012.html .

a je o nej aj televízna reportáž na adrese: http://www.tvkarpaty.sk/spravy/kultura/karikatura-a-jazz-idu-spolu-ruka-v-ruke-uz-treti-rok-2609.php


Komentáre sú uzavreté.