Ostatné


ČESKÁ ÚNIA KARIKATURISTOV V PIEŠŤANOCH

cuk

Vystavujúci autori:

Balcar Vladimír, Barták Miroslav, Bernard Jiří, Dostál Jaroslav, Dwořák Oldřich, Fojtík Miroslav, Hanák Pavel, Hejzlar Oldřich, Hofman Zdeněk, VHRSTI, Koštýř Jiří, Kovařík Břetislav, Kubec Roman, Kundera Pavel, Kobra – Kučera Josef, Lichý Lubomír, Linek Václav, Martenek Miloslav, Mlejnková Vlasta, Mrázek Miroslav, Novák Jiří, Pavlíček Miroslav, Plotěná Marie, Rakus Radovan, Rumlar Pavel, Starý Pavel, Steska Radek, Šípoš Václav, Šourek Emil, Vico Fedor, Torma Laco, Valocká Ivana, Vyjídák Aleš.

***

Prinášame vám reportáž z vernisáže výstavy v Piešťanoch z pera renomovanej českej umelkyne Marie Plotěnej a tiež niekoľko fotografií dokumentujúcich skvelú atmosféru tohto podujatia:

Výstava 33 autorů z ČUK v Piešťanském informačním centru od 21.1. do 28..2. 2013

Piešťany, známé a příjemné lázně na Slovensku, se právě staly hostitely výstavy 33 autorů kresleného humoru České unie karikaturistů. Stalo se tak díky nevšední péči slovenských kreslířů-autorů kresleného humoru Laco Tormy a Boba Perneckého, kteří výstavu projektovanou Břetislavem Kovaříkem připravili a zde uvedli v život.

Na vernisáži byli přítomní kromě humoru milovných diváků i tři slovenští karikaturisté Vojta Haring, Vlado Pavlík a zakladatel festivalu Fraštátský trn, hlohovecký Fero Bojničan. Diváci si se zájmem vyslechli úvodní projev Laco Tormy, který přednesl i pozdravnou zdravici předsedy ČUKu Břetislava Kovaříka. Ta byla přijata se sympatiemi a potleskem, stejně jako i předchozí projev a celá výstava. Úsměvy na tvářích přítomných diváků provázely roztomilé jazykové klání, kde české ” ř ” a početnost jeho výskytu v české zdravici, nejen pobavila, ale i protrénovala ústa předního slovenského karikaturisty Laco Tormy. Odvedl výborně svůj úkol, navíc umocněný nápisem na hrudi svého vernisážového trička, kde vévodilo ČeskosLOVEnsko, dříve náš společný domov i láska, což beze slov hovořilo za vše… Atmosféra byla příjemná a úsměvy z tváří diváků nevymizely, ale prozařovaly jejich obličeje i při prohlížení vystavené kolekce humorných kreseb.

Po skončení vernisáže jsme ještě poseděli s manžely Perneckými v jazzové kavárně, kde známý karikaturista i architekt Bobo Pernecký připravuje výstavy kresleného humoru doprovázející zde pořádané mezinárodní jazzové festivaly. Se svou manželkou paní Hanou, též architektkou, projektovali městské centrum a výtvarně se tak spolupodíleli na příjemném vzhledu Piešťan – jejich domova. Díky jejich aktivitě se lázně Piešťany stávají přitažlivé nejen pro turisty a návštěvníky léčebných procedur, ale i pro milovníky jazzu a ozdravné kúry kresleného humoru.

Marie Plotěná

(Pre zobrazenie na celú obrazovku v režime “Prezentácia” kliknite pod obrázkom na takéto tlačítko )

Pripájame aj link na reportáž regionálnej televízie:

http://www.tvkarpaty.sk/spravy/kultura/zeny-uz-vo-svete-karikaturistov-nie-su-votrelkynami-3466.php

Výstavu si môžete pozrieť do 28. februára 2013

* Zdroj: Laco Torma, Bobo Pernecký


Komentáre sú uzavreté.