Ostatné


AGIM SULAJ – VÝSTAVA V OXFORDE

Renomovaný taliansky umelec s albánskymi koreňmi, ktorý si získal uznanie na celom svete najmä svojou hyperrealistickou tvorbou, laureát nespočetných prestížnych ocenení, bude čoskoro vystavovať svoje karikatúry a maľby v The North Hall v Oxforde. Ak sa budete pohybovať v tých končinách, určite si túto neobyčajnú výstavu nenechajte ujsť. Ak ale nemáte práve cestu tým smerom, pozrite si profilovú stránku Agima Sulaja v Cartoon Gallery – kliknite sem.
Agim Sulaj
AGIM SULAJ
.
……Agim Sulaj je známy albánsky maliar žijúci v Taliansku. Jeho láska k maliarstva a umeniu vôbec sa u neho prejavila už v útlom veku, inšpirovaná cestami a úzkymi uličkami historického pobrežného mesta Vlora, kde strávil svoje detstvo.
.
……V roku 1985, po dokončení štúdia na Akadémii výtvarných umení v Tirane, Agim začal spolupracovať s Hostení, satirickým politickým časopisom, ktorý uviedol mladého umelca do sveta humoru a satiry, ktorý sa stal dôležitým prvkom pri tvorbe jehoj diela. Zhruba v rovnakom čase, Agim vyvinul hyper-realistický štýl, ktorý je dominantný v jeho neskoršej práci.
.
……V svojich krajinách maliar vyjadruje svoju nostalgiu za krásou prírody ako ju zažil počas svojho detstva, zatiaľ čo jeho karikatúry znázorňujú významné sociálne a politické problémy 21. storočia, ako sú svetová chudoba, znečistenia životného prostredia a prisťahovalectvo.
.
……Diela Agima Sulaja získali prestížne ocenenie po celom svete a boli vystavované vedľa takých známych autorov, ako je De Chirico, Balthus, Nerdrum, Sandorfi a David Hockney. V súčasnosti žije v Rimini v Taliansku so svojou ženou a dvoma deťmi, a pracuje ako umelec, ilustrátor a karikaturista.
.
*Zdroj: www.thenorthhall.org

Komentáre sú uzavreté.